Δυνατός στο δεύτερο και εκμεταλλεύτηκε την έδρα του

Τη νίκη με 2-1 πήρε ο ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στην ΑΕΛ για τον Βόρειο όμιλο της Super League K17, με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.

Στο 56′ ο Βασιλάκος με πλασέ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 68′ ο Τσιούτσιος σημείωσε το 2-0 στο ματς!

Η ΑΕΛ κατάφερε να μειώσει και να διαμορφώσει το τελικό 2-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τσέλιο.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Ψεύτης, Πεπόνης (46′ Ντούσκας), Πόγιας (85′ Κύρκος), Τσιούτσιος, Ντόντης, Παππάς, Κλεισούρας, Πλατιάς (64′ Κυρτζόγλου), Λέκκας, Ζώνιος (78′ Δημητρέλος), Τασιούλας (46′ Μάκης).

ΑΕΛ (Κωνσταντίνος Ταξιάρχης): Βασιλάκος, Μπουζούκης, Τσατσελάι, Ταμπόσης, Τέλιος, Σούμπασης, Γώγος (30′ Τοτάι), Σταύρου (63′ Κορτσάρι), Τσουμάνης, Μιλτιάδης, Κερίμ.