Δυνατό ματς και ισοπαλία στην Αργυρούπολη

Έπεσαν… κορμιά στο ματς του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκού στο γήπεδο της Αργυρούπολης, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό με το ισόπαλο 1-1, για την 27η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Superleague K17. Χαρακτηριστικό της δύναμης του παιχνιδιού το γεγονός ότι και οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με 9 παίκτες!

Στο 45′ ο Πανιώνιος κατάφερε να προηγηθεί με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπρέγκου, το οποίο κέρδισε ο Περιστέρης. Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού, Μπότσαρης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος επίσης έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Βαλιουτή με δεύτερη κίτρινη στο 75′ και στο 84′ οι «πράσινοι» ισοφάρισαν σε 1-1 με το γκολ του Αναστόπουλου, ενώ στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Μπρέγκου των γηπεδούχων. Και στο 87′ ο Παναθηναϊκός επίσης έμεινε με 9 ποδοσφαιριστές, καθώς τραυματίστηκε ο Αλεξανδρόπουλος και είχαν πραγματοποιηθεί όλες οι αλλαγές.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Ντίνας, Βαλιουτής, Σεμερτζάκης, Αναστασίου, Βασιλόπουλος, Παπατζήμας, Μπρέγκου, Κεραμάς, Περιστέρης, Ξυγκόρος, Φιλιπακόπουλος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μυραφιόρι, Ρουκουνάκης, Αβαρικιώτης, Κουτσούκος, Μενάι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Μπότσαρης, Σαντικάι, Σπίνος, Παρασκευόπουλος, Βαγιαννίδης, Ηλιάδης, Αλεξανδρόπουλος, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης, Σαμαράς, Σερπέζης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Χατζηγιαννάκης, Τσιμπόκας, Αναστόπουλος, Τουρκοχωρίτης, Τζαβίδας.