Δυνατό ματς με νικητή τον Πλατανιά

Την πρώτη του νίκη στο Νότιο όμιλο της Superleague K17, σημείωσαν οι Έφηβοι του Πλατανιά! Οι πιτσιρικάδες της ομάδας από την Κρήτη επικράτησαν του Λεβαδειακού με 2-1 εντός έδρας, σε ένα ματς στο οποίο παρά τα τρία γκολ που σημειώθηκαν ήταν αρκετά κλειστό.

Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν στο 30′ να προηγηθούν, όταν ο Σκλαβούνος «γέμισε» από εκτέλεση κόρνερ και ο Λυμπέρης με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 στο 73′ με τον Δρικάκη και στο 85′ ο Σταυρουλάκης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Οι Βοιωτοί στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων είχαν μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουν σε τετ α τετ του Μολέ, χωρίς όμως επιτυχία.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Γεωργιλαδάκης, Ψαρουδάκης, Σαρρής, Μαράκης, Γιαννικάκης, Τζουγκράκης, Ι. Γεωργιλαδάκης, Στεφανίδης, Νικόλι, Σταυρουλάκης, Παπιομίτογλου, ενώ αγωνίστηκαν και οι Σκέντζος, Δρικάκης, Φασαράκης, Αλιφιεράκης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Λεντάς): Κωνσταντινόπουλος, Σκλαβούνος (46′ Λεχωρίτης), Γιαννακός, Καρασάββας, Μολές, Σαχίνης, Λυμπέρης (65′ Κακκός), Κασμάς (57′ Φερφερής), Πρίφτι (75′ Νικολάου), Τσώκος, Λαζίδης (75′ Σουλιτζής).