Είχε απάντηση σε όλα ο Πλατανιάς! (Video)

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Τρίπολη ο Πλατανιάς, για την 26η αγωνιστική της Superleague Κ20. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2, με τους γηπεδούχους να έχουν δύο φορές το προβάδισμα στο ματς, αλλά οι φιλοξενούμενοι και τις δύο είχαν τη δική τους απάντηση.

Μόλις στο 4′ ο Αστέρας προηγήθηκε με το γκολ του Κανελλόπουλου, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γ. Αμαραντίδης ισοφάρισε σε 1-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι ξανά πήραν νωρίς το προβάδισμα, αφού στο 48′ έκαναν το 2-1 με τον Μπλάτσο, όμως στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Πλατανιάς ισοφάρισε σε 2-2 με τον Βασιλάκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Τσιφτσής, Διαμαντόπουλος, Ζήσης (46′ Μπλάτσος), Ατζουλάς, Χριστόπουλος, Ασημάκης, Κανελλόπουλος, Χασάν (85′ Κομνηνός), Φωτόπουλος (75′ Τσέκος), Μαρίνος, Νικολακόπουλος.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Τζολάκης, Βασιλάκης, Κατσαρός, Σάαντο, Ουές (65′ Τζουγκράκης), Μαθιουδάκης, Τσακμάκης, Σμυρλάκης (75′ Τζουανάκης), Αναστασόπουλος (58′ Νικόλι), Σινγκ, Γ. Αμαραντίδης.