Είχε… κέφια, πάλι, ο Βρουσάι!

Σκληρός αντίπαλος αποδείχθηκε για τους Κ20 του Ολυμπιακού ο Παναιτωλικός στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη. Η ομάδα του Αγρινίου στάθηκε καλά απέναντι στον πρωτοπόρο της Superleague Κ20 αλλά η ανωτερότητα των «ερυθρόλευκων» έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στους γηπεδούχους με 2-0.

Η ομάδα του Πειραιά σημείωσε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έτσι έφτασε στην κατάκτηση των τριών βαθμών και συνεχίζει το αήττητο σερί της σε σύνολο 12 αγώνων πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε ο Βρουσάι στο 21′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος ένα λεπτό νωρίτερα από τον Παναγιωτίδη.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ξανά ο Βρουσάι με πλασέ στο 80′, μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και σέντρα του Καμπετσή από τα δεξιά. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και τρίτο γκολ, όταν ο Κουγιός στο 89′ μετά από ατομική ενέργεια βρέθηκε απέναντι στον Σταματόπουλο, τον οποίο όμως δεν μπόρεσε να πλασάρει.

Να σημειωθεί πως ο Βρουσάι με τα δύο γκολ που σημείωσε συνεχίζει να είναι ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, έχοντας σκοράρει μέχρι στιγμής 13 φορές!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Σκαφίδας, Πανάγου, Κουγιός, Νικολάου, Τόλι, Ξενιτίδης, Κωστανάσιος (69′ Καμπετσής), Χρήστου (61′ Μεγαρίτης), Βάρκας (77′ Ξύδας), Κηπουρός, Βρουσάι.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Σταματόπουλος, Πριόνας, Μάλης (69′ λ. τρ. Μανωλάκης), Μπελεβώνης, Γκασούκας (66′ Βακράκος), Γεωργούσης (46′ Δ. Γιαννιώτης), Παρράς, Μιχάι, Τσιγγάρας, Η. Γιαννιώτης, Παναγιωτίδης.