Είχε τον… Ρονάλντο του ο Ατρόμητος και 3-0 τον Ολυμπιακό!

Δεν κατάφεραν οι Παίδες του Ολυμπιακού να πάρουν κάτι καλό στο Περιστέρι απέναντι στον Ατρόμητο για να μειώσουν τη διαφορά τους από την κορυφή. Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν ανώτεροι στον αγώνα και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με 3-0 συνεχίζοντας να… οδηγούν τον Νότιο όμιλο της Superleague K15 από την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα!

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς γκολ και την μπάλα να παίζεται περισσότερο στον χώρο του κέντρου. Στο δεύτερο μέρος όμως ο Ατρόμητος κατάφερε να κερδίσει το πέναλτι στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης σε μαρκάρισμα του Αρσενίδη στον Ροσσόπουλο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ρονάλντο των γηπεδούχων ο οποίος και άνοιξε το σκορ!

Ο Ολυμπιακός αντέδρασε και είχε δύο ευκαιρίες με τους Παπαγεωργίου και Σουρλή στο 54′ και 60′, χωρίς όμως να σκοράρει και στο 74′ ο Ρονάλντο πήρε την μπάλα από τον Πομώνη και με σουτ «έγραψε» το 2-0! Οι «ερυθρόλευκοι» τέσσερα λεπτά είχαν δοκάρι με τον Αρσενίδη αλλά και πάλι ο Ατρόμητος βρήκε τον τρόπο να σκοράρει και στο 81′ ο πρωταγωνιστής του αγώνα, Ρονάλντο, μετά από προσωπική ενέργεια πλάσαρε για το τελικό 3-0!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Σέρτζιο, Ρουσσόπουλος (80′ Καρδάμης), Τσουρούλας, Τουμαζάτος, Ρίζος, Πιέτρης, Κουτσούκος, Σέλληνας, Μακρυγιαννάκης (81′ Παπαδόπουλος), Ρονάλντο, Κωστόπουλος (70′ Πομώνης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολιάτης): Καραργύρης, Τζόρβας (36′ Νικόλης), Κεραμίδας, Ασλανίδης, Τιμολέων, Γεωργακόπουλος, Τόλιος, Αρσενίδης, Παπαδόπουλος (68′ Παπαγεωργίου), Σουρλής, Τζανετής (41′ Ντότης).

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα peristerisports.gr.