Εθνική Νέων: «Χόρεψε» το Κιργιστάν και νίκησε με 4-1!

Εντυπωσιακή η εθνική Νέων U18 στον αγώνα της κόντρα στο Κιργιστάν, παίρνοντας τη νίκη με 4-1!

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα από τα πρώτα κιόλας λεπτά πήρε τον έλεγχο του αγώνα και στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης μπόρεσε να ανοίξει το σκορ! Το 1-0 έκανε ο Βρακάς, ενώ στο 27′ ο Τζίμας με σουτ «έγραψε» το 2-0!

Μόλις δύο λεπτά μετά ο Πουρνάρας σημείωσε το 3-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Με το… καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49′ ο Φέκκας έκανε το 4-0, ενώ στο 56′ ακυρώθηκε και γκολ του Τσακίρη.

Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 71′ με το γκολ του Αρκτιμπάεφ, ενώ στο 78′ είχε δοκάρι ο Τσακίρης.

ΕΛΛΑΔΑ (Γιάννης Γκούμας): Σουρδής, Αθανασίου, Κόκοβας, Θυμιάνης, Καρδάρης, Φέκκας, Μιχελής, Τζίμας, Τσέλιος, Βρακάς, Πουρνάρας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Αρβανίτης, Τσακίρης, Βουτσάς, Τσακαλίδης, Φάκκης.