Εκμεταλλεύτηκε την έδρα του ο Άρης

Τη νίκη με 4-0 πήρε ο Άρης απέναντι στον Πανιώνιο, για την 21η αγωνιστική της Super League K19.

Το σκορ άνοιξε στο 15′ ο Κοντοπούλης για τους γηπεδούχους, ενώ στο 43′ ο Χατζηπιρπιρίδης σημείωσε το 2-0!

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ο Πανιώνιος έμεινε με δέκα παίκτες καθώς στο 52′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βαλιουτής. Κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Άρης και στο 60′ έκανε το 3-0 με τον Τσαγκαλίδη, ενώ διαμορφώθηκε εννέα λεπτά μετά το τελικό 4-0 με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κοντοπούλη.

ΑΡΗΣ (Πασχάλης Μελισσάς): Μπαμπούρης, Αξινιάρης, Τσαγκαλίδης, Μπαγκαλιάνης (75′ Κουτσούκης), Μουρατίδης, Σενγκέργκης, Τράκας (55′ Μπακουτσής), Ψωματάκης, Μπαλικτσής (62′ Παπανίκος), Χατζηπιρπιρίδης, Κοντοπούλης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Νίκας, Παν. Νομικός (60′ Μπιλικαΐδης), Μπουσάι, Βαλιουτής, Αγγέλης, Φίλων, Ρέτσος (46′ λ.τρ. Οικονόμου), Ζώτος (72′ Πρέγκου), Γρίβας, Αναστόπουλος, Τσερεγκόφ.