Εκτός έδρας νίκη για τον Ηρακλή

Με το «διπλό» έφυγε από την Ξάνθη ο Ηρακλής για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K15, με τους Θεσσαλονικείς να παίρνουν τη νίκη με 2-1 στα Πηγάδια!

Ο Ηρακλής προηγήθηκε μόλις στο 8′ με τον Στόιο, για να ισοφαρίσει η Ξάνθη στο δεύτερο ημίχρονο με την κεφαλιά του Τσιεγγελίδη στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τη νίκη στους φιλοξενούμενους έδωσε στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα, 80′, ο Αποστολίδης!

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Καρά Ισμαήλ, Σαρή Μερτάι (69′ Ηλάδης), Μολώνης, Τσιεγγελίδης, Καλογρανάς, Μανίσογλου, Τσιτσεκίδης, Κωσταρέλης, Καράμπελας (76′ Μουστάκης), Καφαλής, Μπίλιας (67′ Χ. Κουράκ).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Δημήτρης Τότας): Αταμιάν, Κατσουλίδης, Ιορδανίδης, Κουτρουλίδης, Τσαπικούνης, Σκούφας, Κριμιτζάς, Τσακιρίδης, Στόιος, Ανθουλάκης, Κοσίδης, ενώ έπαιξαν και οι Πισιώτης, Αποστολίδης, Πιπιλίκας, Δημούδης, Ματθαίου.