Εκτός έδρας τρίποντο για Ατρόμητο

Τη νίκη με 1-0 κατάφερε να πάρει ο Ατρόμητος στην έδρα του Λεβαδειακού για το πρωτάθλημα της Super League K19.

Η ομάδα του Περιστερίου εκμεταλλεύτηκε την καλή της εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, όποτε και είχε το πάνω χέρι στο ματς ενώ κατάφερε να σημειώσει και το γκολ που έκανε τη διαφορά.

Συγκεκριμένα, στο 40′ ο Τριμμάτης έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 0-1.

Ο ίδιος παίκτης είχε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις του ματς, αλλά ο Λιάγκας πρόλαβε και έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άριαν Τζούμπα): Ζωγράφος, Κακκός (65′ Βαγκέλοφ), Σπύρι (25′ λ.τρ. Πούλος), Λιάγκας, Ματσοτάι, Κολιμάτσης, Αργυρίου (35′ λ.τρ Τσάπρας), Δήμος, Μακρής, Βήχος, Κυριαζής.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Μανδάς, Νταούλια, Αθανασίου, Ανδριόπουλος, Λώλος, Ιμέρι, Κολινιάτης, Βιταλιώτης, Τριμμάτης (90′ Τσακίρης), Ρούνης (75′ Πολίτης), Βαγγέλης (70′ Ξενοπανάγος).