Εμφατική νίκη του Ατρόμητου στους Κ15!

Μία ευρεία νίκη κατάφεραν και πήραν οι Κ15 του Ατρόμητου στο πρωτάθλημα της Superleague K15. Οι Περιστεριώτες υποδέχτηκαν τον Αστέρα Τρίπολης και νίκησαν με 6-0! Συνεχίζοντας έτσι να βρίσκονται στην πρώτη θέση του Νοτίου ομίλου, δύο βαθμούς μπροστά από τον δεύτερο Ολυμπιακό.

Μόλις στο 3′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κωστόπουλο, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 10′ έκανε το 2-0 για τον Ατρόμητο! Στο 35′ ο Πομόνης «έγραψε» το 3-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες κατευθύνθηκαν και στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα του Περιστερίου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 με τον Τσουρούλα να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, ενώ στο 75′ ο Ρίζος έκανε το 5-0 και το τελικό 6-0 διαμόρφωσε στο 78′ ο Κουτσούκος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Σάλτας, Καρδάμης (65′ Ρουσόπουλος), Ρίζος, Τσουρούλας, Σαμούρης, Πιέτρης, Μακρυγιαννάκης (65′ Ζαχαρίου), Κουτσούκος, Ρονάλντο (55′ Σέλινας), Κωστόπουλος (41′ Ζαΐμι), Πομόνης (70′ Τουμαζάτος).