Εντυπωσιάζει ο Παναθηναϊκός!

Όσο περνάει ο καιρός στους Νέους του Παναθηναϊκού όλο και πιστεύουν περισσότερο στον στόχο τους που είναι η κατάκτηση του πρωταθλήματος της Superleague K20, μετά από αρκετά χρόνια! Οι «πράσινοι» δείχνουν σε κάθε ματς την πίστη τους τόσο στον εαυτό τους, όσο όμως και στην επίτευξη του στόχου που είναι να φτάσουν μέχρι το τέλος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Απέναντι στην Ξάνθη έδειξαν ότι είναι αποφασισμένοι και μάλιστα όσοι παρακολούθησαν τον αγώνα από κοντά αυτό που τόνιζαν ήταν πως η εμφάνιση του ΠΑΟ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματικά επιβλητική και δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης και αντίδρασης από την Ξάνθη!

Έτσι κατάφερε ο Παναθηναϊκός να φύγει με το «διπλό» και από την Ξάνθη, μία έδρα αρκετά δύσκολη στην οποία ο Ολυμπιακός ηττήθηκε στις αρχές του πρωταθλήματος, που είναι ένας από τους διεκδικητές του τίτλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, λοιπόν, τελείωσε το ματς ο Παναθηναϊκός με την Ξάνθη σημειώνοντας και τα δύο γκολ (νίκησε με 0-2) και βρίσκεται πέντε βαθμούς πίσω από τον δεύτερο Ολυμπιακό και έξι από τους τρίτους ΠΑΟΚ και Ατρόμητο. Το θετικό για τους «πράσινους» είναι πως έχει τα ίδια ματς με τις τρεις άλλες ομάδες και θέλει μία νίκη μέσα στον Πλατανιά για να ολοκληρώσει τον πρώτο γύρο αήττητος και με μία καλή διαφορά από τους διεκδικητές, αφού πρωταθλητής Χειμώνα έχει ήδη αναδειχθεί.