Εντυπωσιακή ΑΕΛ!

Εμφατική νίκη για τους Κ17 της ΑΕΛ απέναντι στην Κέρκυρα, για το πρωτάθλημα του Βορείου ομίλου της Superleague K17. Οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς με το υπέρ τους 5-2, έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Πινάκα ο οποίος πραγματοποίησε το χατ τρικ!

Παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 7′ προηγήθηκαν με 0-1, ο Μ. Φουρκιώτης στο 22′ ισοφάρισε με σουτ σε 1-1. Οκτώ λεπτά ο Πινάκας έκανε το 2-1 και ο ίδιος παίκτης στο 37′ σημείωσε το 3-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κέρκυρα μείωσε σε 3-2 στο 48′, αλλά ο Πινάκας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 60′ και σημείωσε το 4-2!

Πλέον οι όποιες ελπίδες της Κέρκυρας για κάτι καλό… σβήστηκαν και η ΑΕΛ στο 70′ διαμόρφωσε το 5-2.

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Κολοβός, Μαλούσι, Κοντογιώργος, Χ. Φουρκιώτης, Παπακωνσταντίνου, Πετάνι (46′ Κόφφας), Δημόπουλος (60′ Τέλλιος), Καμπέρης (70′ Μαλάκος), Μ. Φουρκιώτης, Πινακάς (80′ Κουσκουρίνας), Μπουζούκης (65′ Σταύρου).