Εντυπωσιακός ο Απόλλωνας απέναντι στον Λεβαδειακό

Με το εμφατικό 4-0 νίκησε ο Απόλλων Σμύρνης τον Λεβαδειακό στη μεταξύ τους αναμέτρηση, για το πρωτάθλημα του Νοτίου ομίλου της Superleague K17! Οι νεοφώτιστοι ήταν καλύτεροι σε όλο το διάστημα του αγώνα και κατάφεραν να φτάσουν το σκορ σε υψηλό επίπεδο.

Στο 25′ ο Κούκουρας ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Φάρκονας σημείωσε το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου!

Στο 56′ ο Φάρκονας σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 70′ ο Κωφίνης.

Από την πλευρά του ο Λεβαδειακός είχε μία ευκαιρία για την ισοφάριση στο 1-0, με τον Τσώκο, ενώ στο 2-0 είχε δοκάρι ο Σαχίνης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Θεοχαρίδης): Φλώρος, Πελέκης, Γκουτσούλας, Ζούπας, Κωφίνης, Κουρεμάδας, Ρόδης, Θωμάς, Νικολάου, Κούκουρας, Φάρκονας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Πιλάτης, Σερβές, Κωνσταντινίδης, Βιτζηλαίος, Αγγελόπουλος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Λέντας): Λιάπης, Σαχίνης, Σκλαβούνος (35′ Κασμάς), Γερακιός, Νικολάου (65′ Καρασάββας), Λεχουρίτης, Κακός (35′ Τσιώλης), Τσάπρας (65′ Πρίφτι), Λέτης, Τσώκος, Λαζίδης (26′ Λυμπέρης).