Εντυπωσιακός ο Πανιώνιος!

Με το άνετο 5-0 οι Έφηβοι του Πανιωνίου νίκησαν τον Απόλλων Σμύρνης με 5-0 για το Νότιο όμιλο της Superleague K17! Οι «κυανέρυθροι» δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλός τους για να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι και μπόρεσαν να φτάσουν στην κατάκτηση των τριών βαθμών και είναι έναν βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

Μόλις στο 6′ ο Μούντριχας έκανε το 1-0 στο ματς, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Μπατσούλι σημείωσε το 2-0. Ο Φιλιπακόπουλος στο 34′ «έγραψε» το 3-0, σκορ με το οποίο έληξε και το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στο 88′ ο Ευθυμιάδης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 4-0, ενώ στο 90′ ο Φιλιπακόπουλος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζίνας, Σεμερτζάκης, Αναστασίου, Σταμελάκης, Βασιλόπουλος, Μπρέγκου, Πρεβόλης, Περιστέρης, Μπατσούλι, Φιλιπακόπουλος, Μούντριχας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ευθυμιάδης, Αβαρικιώτης, Ντογάνι, Μενάι, Ρουκουνάκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ηλίας Ράμμος): Φλώρος, Ρόδης, Θωμάς, Πετράς, Κουρεμάδας, Σερβές, Κοφίνης, Χρυσικός, Φάρκονας, Πελέκης, Αποστολάκης, ενώ έπαιξαν και οι Κωνσταντινίδης, Κούκουρας, Τσούπρος, Αγγελόπουλος, Βιτζηλαίος.