Εντυπωσιακός Παναιτωλικός κόντρα στη Βέροια!

Πραγματοποιώντας μία από τις καλύτερες του φετινές εμφανίσεις, ο Παναιτωλικός πήρε άνετα τη νίκη απέναντι στη Βέροια εντός έδρας με 6-0, για τη Superleague K20!

Η ομάδα του Αγρινίου ήταν καταιγιστική από το πρώτο ημίχρονο και μέσα σε λίγα λεπτά πήγε το σκορ στο 3-0! Στο 27′ ο Μαλής έκανε το 1-0, ενώ ο Νταλακούρας πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε το 2-0 και στο 34′ έγινε το 3-0 με τον Βακράκο!

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 62′ «έγραψαν» το 4-0 με τον Νταλακούρα και στο 67′ ο Τσιγγάρας το 5-0, με τον Καββαδία στο 84′ να διαμορφώνει το τελικό 6-0 της αναμέτρησης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριόνας, Παρράς, Μιχάι (65′ Δ. Γιαννιώτης), Μαλής, Παναγιωτίδης (58′ Χριστογιάννης), Τσιγγάρας, Νταλακούρας, Καββαδίας, Γεωργούσης, Βακράκος (67′ Αλομπισάντ).

ΒΕΡΟΙΑ: Μπατσιώτης, Γούμπιος (65′ Κουμπαρόπουλος), Ευθυμιάδης, Κόντος (64′ Κουμπαρόπουλος), Τρούπκος, Τερζής, Δόρης, Σοφιανίδης, Φωτόπουλος, Μτσεντλισβίλι (70′ Πέλκας), Βασάρας.