Εξάρα Ατρόμητου στον ΠΑΣ Γιάννινα!

Με εμφατικό τρόπο ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη στο γήπεδο του ΠΑΟ Ρουφ με 6-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα για τη Superleague K20! Οι Περιστεριώτες ήταν σαφώς ανώτεροι από τον αντίπαλό τους και κατάφεραν να φτάσουν εύκολα στην κατάκτηση των τριών βαθμών.

Στο 25′ ο Στρούγγης με το κεφάλι έβαλε μπροστά τον Ατρόμητο και στο 45′ ο Κάιο με εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 2-0! Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν ακόμα περισσότερο ανεβασμένοι και στο 50′ ο Νάτσος με σουτ «έγραψε» το 3-0, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Δαλκαφούκης με το που μπήκε στο ματς έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 4-0!

Ο Λαζαρίδης στο 62′ δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Κολιοφούκα από τα έντεκα βήματα του πέναλτι, αλλά ο ίδιος στο 64′ σκόραρε το 5-0 και ο Νταβιώτης στο 70′ διαμόρφωσε το 6-0 για τον Ατρόμητο!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Χαραλάμπους, Παπαδογιωργάκης, Στρούγγης, Παυλής, Νταβιώτης, Νάτσος, Τσατσόπουλος, Κάιο, Φαρία, έπαιξαν και οι Λαζαρίδης, Κουτρούλης, Δαλκαφούκης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, Μπιμάι (40′ λ.τρ. Μαλάμος, 68′ Καραγεώργος), Κιτσάκης, Ζήκος, Σιουκολάνι, Τσιέπας, Αλεξίου, Μούτσιος, Γκλεγκλές (66′ Καμποτάς), Καινούργιος, Λαμπίρης.