Εξάρα του Παναθηναϊκού στην Κρήτη

Επέστρεψαν στις νίκες οι Κ17 του Παναθηναϊκού στο εκτός έδρας ματς με τον ΟΦΗ και μάλιστα με εμφατικό τρόπο!

Οι «πράσινοι» νίκησαν με 6-0 τον ΟΦΗ, σε ένα ματς στο οποίο είχαν προηγηθεί από το ημίχρονο με 4-0 και στο δεύτερο μέρος διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Το «χορό» των γκολ άνοιξε στο 13′ ο Νιάρχος, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 0-2 στο 17′. Ο Ανθουλάκης στο 41′ σημείωσε το 0-3 και το ημίχρονο έκλεισε με τέταρτο γκολ αυτή τη φορά από τον Φρόκου στο 45′. Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός έριξε ρυθμό σεβόμενος τον αντίπαλο. Το 0-5 ήρθε στο 56′ από τον Παντελίδη και το τελικό 0-6 σημειώθηκε στο 81′ από τον Νιάρχο.

ΟΦΗ (Αποστολάκης): Μακατουνάκης, Σαβουιδάκης, Γαιτάνης (60′ Κορνηλάκης), Δεληγιαννίδης (46′ Γκλεζάκος), Σημαιάκης, Σπυριδάκης (46′ Φασαράκης), Στειακάκης, Καφούσης, Μαμουλάκης (75′ Πακιουφάκης), Νικηφόρος (46′ Τσαμπουράκης), Παπαδάκης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Οικονομάκης, Ρόμπι, Γωγουβίτης, Κούτσιας, Κόμης, Λαζαρίδης, Δημοσθενιάδης, Φρόκου, Καρβούνης, Ανθουλάκης, Νιάρχος. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πρέντζας, Σιαφάκας, Παντελίδης, Γεωργιόπουλος, Λιονδάκης.