Επέστρεψαν εμφατικά στις νίκες!

Μία εβδομάδα μετά την πρώτη του ήττα, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες με εμφατικό τρόπο στο Νότιο όμιλο της Superleague K15! Οι «πράσινοι» υποδέχτηκαν τον Ατρόμητο και τον νίκησαν με ευκολία με σκορ 5-1, συνεχίζοντας έτσι μόνοι πρώτοι στη βαθμολογιά.

Στο 16′ ο Τόρρα άνοιξε το σκορ με σουτ εντός περιοχής, στο 20′ ο Παυλάκης εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα φάνηκε να βρίσκει κάπου στην προσπάθεια αμυντικών και επιτιθέμενων να την προλάβουν και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0, το οποίο διατηρήθηκε για μόλις 3 λεπτά.

Ο Κρυπαράκος εξαπέλυσε «κεραυνό» εκτός περιοχής χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα του Ατρομήτου και «έγραψε» το 3-0. Δέκα λεπτά αργότερα ο Ατρόμητος κατάφερε να μειώσει με σουτ του Δαλαμήτρα και το 3-1 παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα.

Στο 57′ ο Παυλάκης σέντραρε από αριστερά και ο Δημοσθενιάδης πλάσαρε στην κίνηση μέσα από την περιοχή «κρεμώντας» τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σημειώνοντας το ομορφότερο γκολ του αγώνα για το 4-1. Λίγο αργότερα, στο 60′ ο σκόρερ του τέταρτου γκολ του Παναθηναϊκού έβγαλε με υπέροχη κάθετη πάσα τετ-α-τετ τον Τόρρα, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Θωμάς Μαυρουδής): Π. Αυγερινός, Πορφυρόπουλος (66′ Γαρμπής), Παυλάκης (63′ Φ. Αυγερινός), Ζούγρας, Γωγουβίτης, Κρυπαράκος (62′ Ζαφείρης), Δημοσθενιάδης, Κωστόπουλος, Τζαβίδας (55′ Φρόκου), Τόρρα, Τσοντάκης (66′ Πουλιάνος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Πέτρος Κοντοβράκης): Νικολακόπουλος, Λεουνάκης, Ράπτης, Ζάνης Μπαπκας, Γεροδημήτρης, Δαλαμήτρας, Οικονόμου, Καραμάνης, Μουντές, Λάγγας, ενώ έπαιξαν και οι Γεωργόπουλος, Πάζα, Παροτσίδης Κολομοίρης, Μπισύρης.