Επέστρεψε ο Παναθηναϊκός!

Μία εβδομάδα μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με τον Λεβαδειακό (2-2), ο Παναθηναϊκός κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες στο πρωτάθλημα της Superleague K20. Οι «πράσινοι» νίκησαν στο Κορωπί την Κέρκυρα με 3-0, χωρίς να πιεστούν ιδιαίτερα και διατηρώντας τους τρεις βαθμούς διαφοράς από τον δεύτερο Ολυμπιακό.

Στο 20′ ο Αποστολάκης άνοιξε το σκορ στον αγώνα, ενώ το 2-0 έγινε στο 32′ με τον Ζωγραφάκη να κάνει τη σέντρα και τον Εμμανουηλίδη να στέλνει με το κεφάλι την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Οι «πράσινοι» λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου είχαν δύο δοκάρια με τους Θεοχάρη και Εμμανουηλίδη, όμως έμεινε το 2-0.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός έκανε τρία τα τέρματά του, όταν ο Εμμανουηλίδης βρέθηκε σε θέση βολής και διαμόρφωσε το τελικό 3-0!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Χριστογέωργος, Ζερβόπουλος, Θεοχάρης, Ζωγραφάκης, Παλασκώνης, Σκεντεράι (57′ Θεοδωράκης), Αποστολάκης, Μπουζούκης, Εμμανουηλίδης (57′ Ξεπαπαδάκης), Δημήτρουλας, Σέχου (72′ Ραφαήλ).