Επέστρεψε στις νίκες ο Ολυμπιακός

Μία εβδομάδα μετά το 2-2 με τον Λεβαδειακό, οι Νέοι του Ολυμπιακού νίκησαν εκτός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννινα με 5-2, για τη 17η αγωνιστική της Super League Κ19.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο ματς με τον Μαρίνο στο 21′, με τους γηπεδούχους όμως να ισοφαρίζουν γρήγορα και συγκεκριμένα στο 30′ με τον Λιάσο. Ο Ολυμπιακός όμως αντέδρασε αμέσως και μέσα σε τέσσερα λεπτά πήρε προβάδισμα δύο γκολ!

Στο 33′ ο Ντουμάνης σημείωσε το 1-2 και ο Φέκκας στο 37′ το 1-3!

Μάλιστα πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 41′ ο Βοΐλης «έγραψε» το 1-4, ενώ στο 69′ ο Μπουλάρι έκανε το 1-5 για τον Ολυμπιακό!

Το τελικό 2-5 διαμορφώθηκε από τον Παπαδόπουλο του ΠΑΣ, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Πατσιούρας, Σάκκας (59′ Καγιά), Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Θεοχάρης (87′ Νάνος), Μελιγγιώτης (82′ Τσούνης), Καραμποΐκης, Παπαδόπουλος, Πήλιος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Πέιος, Μαρτίνης (64′ Γαλούπης), Ξενιτίδης (70′ Γλυνός), Νεοφυτίδης, Ντουμάνης, Μαρίνος, Φέκκας, Βοΐλης (59′ Μπουλάρι).