Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ

Μετά από την ήττα του από την Ξάνθη και το ρεπό της προηγούμενης εβδομάδας, ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες στον Βόρειο όμιλο της Superleague K15, επικρατώντας στη Θεσσαλονίκη του ΠΑΣ Γιάννινα με 3-0.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς το σκορ, αφού στο 3′ ο Κίζυλης έκανε το 1-0 μετά από ασίστ του Τσιάτρη.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 25′ έγινε το 2-0 με το γκολ του Κωνσταντέλια!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του τερματοφύλακα Τσιόπτση στο 48′ και στο 54′ ο ΠΑΣ μείωσε σε 2-1 με τον Παππά. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν στη συνέχεια εκμεταλλευόμενοι το αριθμητικό τους πλεονέκτημα, χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι και ο ΠΑΟΚ στο 75′ έκανε το 3-1 με σκόρερ τον Μπουρνέλη.

ΠΑΟΚ (Βασίλης Μήττας): Τσιόπτσης, Κιτσάκης, Καράκουτης, Τσιάτρης, Θεοδωρίδης, Ταϊτζόγλου, Μανεσίδης (68′ Μπουρνέλης), Στοΐνοβιτς (53′ Κουλιεράκης), Κίζυλης (53′ Χνάρης), Στόλιος (46′ Ζαδικόπουλος), Κωνσταντέλιας.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Τάσος Ανθυμιάδης): Ψεύτης, Ντούκας, Τσιούτσιος, Μάκης (70′ Παπαστράτος), Περβανάς (55′ Ζιώγας), Παππάς (64′ Κυρτσόγλου), Μπούμπας, Καφεντζής (72′ Κύρκος), Ζώνιος, Δημητρέλος.