Τελευταiα Νeα:

Επίδειξη ισχύος από Ατρόμητο σε Ηρακλή!

Θεωρούταν από τα ντέρμπι της αγωνιστικής, σύμφωνα με την εικόνα που έχουν δείξει οι δύο ομάδες στο πρωτάθλημα, αλλά η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να πάρει μία ευρεία νίκη με 4-1! Ο λόγος για την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Ηρακλή στο Περιστέρι, για τη Superleague K20.

Μόλις στο 9′ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με το γκολ του Κάιο, ενώ στο 38′ με εκτέλεση πέναλτι ο Λαζαρίδης σημείωσε το 2-0! Ο Ηρακλής τέσσερα λεπτά μετά αντέδρασε και μείωσε στο 42′ σε 2-1 με το τέρμα του Νεστορά με ωραίο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, ο Κότσικος που πέρασε ως αλλαγή στο 65′ κέρδισε πέναλτι το οποίο και μετουσίωσε σε γκολ ο Κάιο κάνοντας το 3-1, ενώ στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε και ο Ρότας των φιλοξενούμενων με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Πέντε λεπτά μετά ο Κότσικος είχε δοκάρι, ενώ κατάφερε να σκοράρει στο 73′ πραγματοποιώντας μία καλή εμφάνιση μέσα σε 45′ λεπτά αγώνα καθώς είχε ένα κερδισμένο πέναλτι, μία κερδισμένη αποβολή, δοκάρι και γκολ!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Στρούγγης, Κρουσέλ, Νάτσος, Ιγκμπινόμπα, Φαρία, Νταβιώτης, Λαζαρίδης, Κάιο, ενώ χρησιμοποιήθηκαν και οι Σαμπατάκος, Κότσικος, Κουτρούλης.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασίου): Σ. Παπαδόπουλος, Ρότας, Γουνόπουλος, Δραγάνης, Μυλωνάς, Ζιώγας, Βλαχόπουλος, Ευθυμίου, Νεστοράς (75′ Γκιάτας), Λουφάκης (50′ Αλοπούδης), Τσεκάι.

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα peristerisports.gr.