Επίδειξη ισχύος της ΑΕΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό!

Χωρίς κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον, αλλά με την αίσθηση του ντέρμπι πάντα να υπάρχει, η ΑΕΚ νίκησε τον Παναθηναϊκό με το εμφατικό 4-0 εντός έδρας για το Νότιο όμιλο της Superleague K15! Οι «κιτρινόμαυροι» παρουσιάστηκαν ανώτεροι από τον αντίπαλό τους, κάτι που φαίνεται και στο τελικό αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 7′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Γιαννόπουλου, ενώ στο 38′ ο Κάτσικας ήταν αυτός που σημείωσε το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης το σκηνικό δεν άλλαξε καθόλου και ήταν σαν να ήταν μία… επανάληψη του πρώτου!

Σκόραραν οι ίδιοι ποδοσφαιριστές και με την ίδια σειρά διαμορφώνοντας το τελικό 4-0! Συγκεκριμένα μόλις στο 41′ ο Γιαννόπουλος «έγραψε» το 3-0 και έξι λεπτά μετά ο Κάτσικας έκανε το 4-0 στον αγώνα του αθηναϊκού ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος των Παίδων.

ΑΕΚ (Άγγελος Χατζόπουλος): Παπαγγελής, Κουρέας, Βουτσινάς, Θεοδώρου, Γκέκας, Πανταζέλος (63′ Αντωνόπουλος) Κάτσικας, Γιαννόπουλος (54′ Μαχαιράς) Τσερικλός(46′ Νικολόπουλος) Γεωργιόπουλος (63′ Δημητρίου) Μαντζουρανάκης (55′ Παπάζογλου).