Επιβλητική η Ξάνθη

Άνετη νίκη για την Ξάνθη στο γήπεδό της, απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης με 6-0! Οι Ακρίτες ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο… φόρτσαραν και κατάφεραν να φτάσουν εύκολα στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.

Μόλις στο 7′ ο Γιανναράκης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 29′ ο Αγγελόπουλος σημείωσε το 2-0. Από την άλλη ο Απόλλωνας προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο για να σκοράρει, χωρίς όμως να τα καταφέρνει και στο δεύτερο ημίχρονο κατέρρευσε με την πίεση των γηπεδούχων.

Το 3-0 ήρθε στο 53′ με τον Ιωάννου, ενώ ο Πατσιώρας στο 57′ σημείωσε το 4-0 και στο 61′ ο ίδιος «έγραψε» το 5-0, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή και μέσα σε λίγα λεπτά σημείωσε δύο γκολ! Το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε στο 72′ με τον Γιανναράκη επίσης να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Ζουρνατζίδης, Πεταλωτής, Γιανναράκης, Χασάνογλου (60′ Γκατζόγιας), Τριανταφύλλου, Τσάπαρης, Αγγελόπουλος (55′ Γκίκα), Δουλγέρης, Καλογιάννης (46′ Πατσιώρας), Ιωάννου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Σταματίου, Διονέλλης, Παπακωνσταντίνου, Γεωργάκας, Τσαβουλίδης, Κατσάρας, Γιαούπη, Σαχσανίδης, Βλάχος, Μεσσήνης, Καρυμπίδης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Πατσίλης, Μεντί, Σωτηρόπουλος.