Επιβλητικό «διπλό» του Ολυμπιακού στην Τρίπολη

Άνετη νίκη σημείωσαν οι Κ15 του Ολυμπιακού στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Αστέρα Τρίπολης για τη Superleague K15. Οι «ερυθρόλευκοι» πιτσιρικάδες πέρασαν εύκολα από την έδρα των Αρκάδων με το νικηφόρο 4-0!

Μόλις στο 5′ ο Γεωργακόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κεραμίδας με σουτ «έγραψε» το 0-2 και στο 8′ έγινε και το 0-3 με την κεφαλιά του Τζόρβα μετά από σέντρα του Νικόλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και ο Ντότης στο 65′ και το 70′ είχε δύο δοκάρια, ενώ στο 71′ ο Τζανετής πήρε από τον Παπαγεωργίου και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-4!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιάννης Ρούμπης): Μπουρούσης, Δούρος, Χατζηαθανασιάδης, Λελούδας, Δεληγιάννης, Λεχουρίτης, Λιακόπουλος, Χαρλέπας, Τσιγκούνης, Μπερκής, Τζήλος. Έπαιξαν και οι Σωτηρόπουλος, Ντερβίσι, Αλέμης, Δαύρος, Βρυώνης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολιάτης): Καραργύρης, Τσάβος, Νικόλης, Θεοδωρόπουλος, Ασλανίδης, Γεωργακόπουλος (65′ Τζανετής), Γούλας, Σουρλής (45′ Ντότης), Παπαδόπουλος (78′ Πανιάς), Τζόρβας (50′ Παπαγεωργίου), Κεραμίδας (53′ Καρακώστας).