Επιστροφή στις νίκες…

Ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες για το Νότιο όμιλο της Superleague K15, επικρατώντας στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη του Πανιωνίου με 2-1.

Οι «ερυθρόλευκοι» μία εβδομάδα μετά την ήττα τους από το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο Κορωπί (5-4), κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς κόντρα στον αξιόμαχο Πανιώνιο.

Οι γηπεδούχοι στο 6′ είχαν δοκάρι με τον Κίτσο και στο 30′ με τον Ντόη, ενώ δύο λεπτά μετά κατάφεραν να προηγηθούν με 1-0 χάρη στο γκολ του Σταμούλη!

Μόλις στο δεύτερο λεπτό του ημιχρόνου (42′), ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0 με το πλασέ του Κίτσου και ο Πανιώνιος πέντε λεπτά μετά, 47′, σημείωσε το 2-1 με τον Μπέση. Οι Πειραιώτες είχαν δοκάρι στο 80′ με τον Πετράκη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Γραμματικάκης, Φρέρης, Γαρμπής (61′ Τσιουρής), Κατσόγιαννης, Γιγίνης (71′ Κασέμι), Ντόη, Κίτσος, Παπανικόπουλος (48′ Λιοφάγος), Σταμούλης (63′ Σπυριδάκης), Συρμής (55′ Πάστρας), Καραπαναγιωτίδης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Πέτρος Τασουνίδης): Παπαδούδης (48′ λ.τ Πραντάλος), Ταρσανάλης, Πέτρου, Ζουλιάς, Χριστοφυλλόπουλος (74′ Μανωλάς), Αντωνέας, Πάλος (51′ Πετράκης), Αργυρίου, Χαϊκάλης (48′ Ζαμάνης), Μπέσης, Αρβανίτης (63′ Λαζάρου).