Επτάρα της Ξάνθης

Άνετη νίκη της Ξάνθης στον Βόρειο όμιλο της Superleague K17, επικρατώντας της Λαμίας με 7-1! Οι Ακρίτες δεν αντιμετώπισαν κανένα απολύτως πρόβλημα και στο 16′ κατάφεραν να προηγηθούν με το γκολ του Φάκη, ενώ έξι λεπτά μετά ο Τσιλιγγίρης έκανε το 2-0. Στο 39′ ο Φάκης και πάλι σημείωσε το 3-0 και στο 44′ ο Τενεκές το 4-0, για να κλείσει το ημίχρονο!

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Λαμία έμεινε με δέκα παίκτες, ενώ στο 58′ ο Τσιλιγγίρης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 5-0 και ο Κοτόπουλος με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στο 69′ και 72′ «έγραψε» το 7-0, με τη Λαμία να διαμορφώνει στο 80′ το τελικό 7-1.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Καλαϊτζής, Ποδάρας (60′ Τσιτσεκίδης), Λεωντσάκος (57′ Γκατζόγιας), Τενεκές, Θυμιάνης (57′ Τσιεγγελίδης), Γράβας, Μανίσογλου, Κιούπης, Φάκης (67′ Κοτόπουλος), Τσιλιγγίρης (67′ Δημητριάδης), Κακουλίδης.