Ερυθρός Αστέρας  Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 2-1 (Τελικό)

Ερυθρός Αστέρας Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 2-1 (Τελικό)

Κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα οι Νέοι του Ολυμπιακού στο Βελιγράδι, για τη 2η αγωνιστική του Youth League της UEFA!

Θυμίζουμε οι «ερυθρόλευκοι» πιτσιρικάδες είχαν πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στην πρεμιέρα των ομίλων, απέναντι στην Τότεναμ μέσα στο Ρέντη.

Το live του αγώνα…

Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 2-1

Τέλος του αγώνα. Ο Ολυμπιακός γνωρίζει την ήττα με 2-1 με ανατροπή στο σκορ…

83′ ΓΚΟΛ 2-1! Ο Μπλαγκόγεβιτς έκανε την πάσα στον Πάντοβιτς, αυτός πέρασε και τον Τζολάκη και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

78′ Σουτ του Μπάμπιτς, λίγο άουτ η μπάλα.

66′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Αρσενίδης στη θέση του Κατσαβάκη. Και ο Ασλανίδης στη θέση του Μπέλιτς.

58′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέλιτς

46′ ΓΚΟΛ 1-1! Ισοφαρίζει ο Ερυθρός Αστέρας με το… καλημέρα! Στην πρώτη επίθεση του Ερυθρού Αστέρα στο δεύτερο ημίχρονο ο Μίτροβιτς

46′ Μόλις άρχισε το δεύτερο ημίχρονο του ματς

Καλύτερος ο Ολυμπιακός σε αυτό το πρώτο μέρος της αναμέτρησης

Ημίχρονο στο ματς

38′ Έχει τον έλεγχο του ματς ο Ολυμπιακός, με τους Σέρβους να μην απειλούν ιδιαίτερα την ομάδα του Πειραιά

28′ ΓΚΟΛ 0-1! Ανοίγει το σκορ ο Ολυμπιακός με το γκολ του Λιάτσου. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού πήρε την μπάλα από τα δεξιά, «έκοψε» προς τον χώρο του κέντρου και με το αριστερό έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 0-1 στο ματς!

20′ Σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Κατσαβάκη, έδιωξε ο Κάτιτς

18′ Κεφαλιά του Μπάμπιτς μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Τζολάκης

8′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό σε σουτ του Νεοφυτίδη έξω από τη μεγάλη περιοχή!

1′ Άρχισε ο αγώνας

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Κάτιτς, Μίτροβιτς, Μπλαγκόγεβιτς, Μάτιτς, Λούκιτς, Μίλικιτς, Πάντοβιτς, Νοβάκοβιτς, Μπουρμάζ, Πίπλιτσα, Μπάμπιτς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Μπέλιτς, Μαρτίνης, Νεοφυτίδης, Νικόλης, Λιάτσος, Κατσαβάκης, Σουρλής, Μπουλάρι.