Εύκολα με χατ τρικ Εμμανουηλίδη!

Δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα ο Παναθηναϊκός στο ματς των Κ20 με τον Παναιτωλικό, εκτός έδρας. Οι «πράσινοι» νίκησαν με 3-0 και πήραν με άνεση το τρίποντο, σημειώνοντας και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν, σε ένα ακόμη ματς, σε καλή ημέρα τον Εμμανουηλίδη ο οποίος πραγματοποίησε το χατ τρικ μέσα σε λίγα λεπτά!

Στο 47′ ο ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού έκανε το 0-1 με κεφαλιά, ενώ το 0-2 έγινε στο 50′! Και δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύτηκε λάθος του Ξενόπουλου και διαμόρφωσε το τελικό 0-3!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριόνας, Μπακογιάννης, Γιαννιώτης, Χριστογιάννης, Τσιγγάρας, Ντόβας (66′ Πατίλας), Μπελεβώνης, Γεωργούσης (60′ Κοτρώτσος), Δ. Καββαδίας, Γκασούκας (Αλ. Καββαδίας).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Ζερβόπουλος (5′ Σκεντεράι), N. Μανιδάκης, Ντόκο, Παλασκώνης, Θεοχάρης, Μπουζούκης (55′ Καλομοίρης), Δημήτρουλας, Εμμανουηλίδης (81′ Σέχου), Κουντουριώτης, Πίσπας.