Εύκολα οι Νέοι του Ολυμπιακού 4-1 στα Γιάννενα (vid)

Ένα εύκολο πρωινό είχαν οι Κ20 του Ολυμπιακού στα Γιάννενα, επικρατώντας του τοπικού ΠΑΣ με 4-1 για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague Κ20, συνεχίζοντας έτσι το αήττητό τους στη διοργάνωση! Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς στον αγώνα, αφού στο 20′ έγινε το 0-1. Ο Βρουσάι «γέμισε» στην αντίπαλη περιοχή από εκτέλεση κόρνερ και ο Σιουκουλλάνη στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα από την άμυνα του ΠΑΣ, την έστειλε με το κεφάλι στα δίχτυα!

Το 0-2 επίσης δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 32′ ο Μανθάτης μετά από ατομική ενέργεια από τα αριστερά βρήκε με πάσα τον Κηπουρό και εκείνος με πλασέ διπλασίασε τα γκολ για τον Ολυμπιακό.

Στο δεύτερο ημίχρονο 11 λεπτά μετά την επανέναρξη του αγώνα οι Πειραιώτες σημείωσαν το 3-0. Συγκεκριμένα στο 56′ ο Βρουσάι σέντραρε με τον Νικολάου να πιάνει την κεφαλιά και να χρίζεται σκόρερ αν και κεντρικός αμυντικός! Στο 69′ ο ΠΑΣ κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 1-3, όταν ο Ν. Ψαρράς σέντραρε και ο Σιχλιμοίρης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αγγελόπουλου.

Γκολ το οποίο είναι το πρώτο που δέχτηκε ο Ολυμπιακός στην φετινή αγωνιστική σεζόν της Superleague Κ20 μετά από 11 αγώνες!

Το γκολ αυτό δεν έμεινε αναπάντητο από τους «ερυθρόλευκους» και στο 70′ ο Βρουσάι… απάντησε, ο οποίος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής και διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, Λαμπίρης, Καινούργιος, Ζήκος, Σιουκουλλάνη, Τσιέπας, Ν. Ψαρράς, Μούτσιος (61′ Αλεξίου), Σιχλιμοίρης (82′ Γκλεγκλές), Μπιμάι, Ι. Ψαρράς (78′ Μαλάμος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Κουγιός, Νικολάου, Τόλι, Ξενιτίδης, Μανθάτης (73’ Χατζηιωαννίδης), Κηπουρός, Βάρκας, Ανδρούτσος (63’ Πέϊος), Βρουσάι (74’ Κωστανάσιος).

* Τα βίντεο είναι από την ιστοσελίδα passports.gr.