Εύκολα ο ΠΑΟΚ 6-1 τη Βέροια στους Κ15

Δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα ο ΠΑΟΚ απέναντι στη Βέροια και νίκησε με 6-1 εντός έδρας, για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K15. Οι γηπεδούχοι μόλις στο 8′ κατάφεραν να προηγηθούν με το γκολ του Γρόσδη. Με την Βέροια στο 15′ να ισοφαρίζει σε 1-1 χάρη σε γκολ του Βασίλτση και ο ίδιος παίκτης στο 18′ έχασε ευκαιρία για δεύτερο γκολ!

Ο ΠΑΟΚ όμως από εκεί και πέρα δεν έδωσε άλλο δικαίωμα στη Βέροια και στο 20′ ο Γρόσδης σημείωσε το δεύτερό του γκολ κάνοντας το 2-1, ενώ τέσσερα λεπτά ο Σαπουντζής «έγραψε» το 3-1 και ο ίδιος στο 35′ σημείωσε το 4-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τσοπούρογλου στο 47′ σκόραρε για το 5-1 και ο Καραμπέρης διαμόρφωσε το τελικό 6-1.

ΠΑΟΚ (Άγγελος Ζαζόπουλος): Μπαλωμένος, Λαγωνίδης, Κιουρτσίδης, Καλτσίδης (49′ Τεμερτζόγλου), Καραμπέρης, Παναγιώτου (49′ Σαρέγκος), Γρόσδης, Αβεντισιάν, Τσοπούρογλου (49′ Θεοδωρίδης), Σαπουντζής (53′ Τσέλιος), Αλτιντζής (53′ Πύρτσιος).

ΒΕΡΟΙΑ (Γιάννης Καψαλιάρης): Χατζηπαναγιωτίδης (40′ Διούδης), Κελπέκης (20′ λ.τρ. Κατσκαβέλης), Ντ. Τσουλχάι (60′ Μουστάκης), Αρ. Τσουλχάι (40′ Κουτσιμπασόπουλος), Νέστορας, Ηλίας, Βασίλτσης, Γατουλτζίδης, Γκιλιόπουλος, Λούτζης, Θεοδώρου (65′ Δελαντώνης).