Εύκολα ο Πλατανιάς

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο Πλατανιάς απέναντι στον Λεβαδειακό και πήρε την εντός έδρας νίκη με 3-0! Οι Κρητικοί στο ημίχρονο είχαν ήδη πάρει το προβάδισμα με 2-0, καθώς ο Λέκκας άνοιξε το σκορ με σέντρα σουτ, ενώ το 2-0 έκανε ο Ρουσάκης με πέναλτι. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε με τη συμπλήρωση του 90λεπτου, με την κεφαλιά του Αντ. Αμαραντίδη.

Όσον αφορά την ομάδα της Βοιωτίας, ενώ μπήκε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο και έχασε και ευκαιρία με τον Νίκα, αλλά αντέδρασε σωστά ο Κασωτάκης, στο υπόλοιπο ματς έριξε αισθητά την απόδοσή της και μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους έγινε το 2-0 για τον Πλατανιά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Κασωτάκης, Λάμτσε, Σάαντο, Λέκκα, Τσατσαρώνης, Ζίκο, Ουές, Σκουλουδάκης, Καμπόσος, Παπαδάκης, Ρουσάκης, ενώ έπαιξαν και οι Αντ. Αμαραντίδης, Μαθιουδάκης, Μερόλης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Συνοδινός, Δαρδαμάνης, Φώτος (46’ Γρηγοριάδης), Γεωργακόπουλος, Μερετίτης, Σβέρκος, Ζιμπέρι, Χατζηλάμπρος, Σαραντίδης (65’ Μέσι), Μπούσιας (72’ Λιάγκα), Νίκας.