Εύκολα στο τελευταίο του εντός…

Το τελευταίο του εντός έδρας ματς έδωσε ο Ολυμπιακός το πρωί της Κυριακής στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη. Οι «ερυθρόλευκοι» Κ20 υποδέχτηκαν το αντίστοιχο τμήμα του Παναιτωλικού στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Superleague K20 και νίκησαν με 3-0, σκορ το οποίο διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης!

Μόλις στο 7′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Βοΐλη και έδειξαν από την αρχή τις επιθετικές τους διαθέσεις. Πέντε λεπτά αργότερα ο Τσερκώνης έκανε τη σέντρα με τον Γιαννιώτη να μπαίνει στη φάση και να κάνει το 1-0!

Στο 24′ ο Δήμος ήταν ο δημιουργός του 2-0 από τον Βοΐλη και δέκα λεπτά μετά ο Τσερκώνης το πήρε… πάνω του και με ατομική ενέργεια και πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στον αγώνα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Σκαφίδας, Δήμος, Γαλούπης (46′ Βάρκας), Τσιμπούκας, Αγιώτης, Ξενιτίδης, Κωστανάσιος (61′ Χονδρουδάκης), Φυτόπουλος (75′ Τσιριγώτης), Βοϊλης, Κατσούκης, Τσερκώνης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριόνας, Μπακογιάννης, Χριστογιάννης, Γιαννιώτης, Τσιγγάρας, Μπελεβώνης, Θώδης (85′ Ταράσης), Κυζιρίδης (80′ Βασιλάκας), Τσιαντής (62′ Πατίλας), Λιάβας.