Εύκολη νίκη του Ολυμπιακού στην Τρίπολη

Δεν αντιμετώπισαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα οι Παίδες του Ολυμπιακού στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης για το Νότιο όμιλο της Super League K15. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν εκτός έδρας με 3-0 και πήραν τους τρεις βαθμούς.

Μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Φλώκο, ενώ το 2-0 ήρθε στο 18′ με τον Γιαλεδάκη. Το 3-0 διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, με το γκολ του Χρήστου στο 29′.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γρηγόρης Παναγιώταρος): Παναγόπουλος (41′ Καλαμαράς), Κωστούρος, Ασημάκης, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Φραγκιαδάκης (75′ Καραμάνος), Κλέωπας (49′ Mema), Ρουμπιές (41′ Βαλλήνδρας), Μωραΐτης (67′ Ρουμελιώτης), Καντέλης, Μπάτσι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολιάτης): Σίνα, Πάνου (61′ Αρβανιτάκης), Μπομπότης, Ρέτσος, Γιαλεδάκης, Σταυρόπουλος, Πρέλιας (55′ Μόσχος), Χρήστου, Φλώκος (68′ Μάνδρος), Κουτσογούλας (50′ Κατσαούνος), Ποιμενίδης (68′ Μπόλης).