Εύκολο «διπλό» για ΠΑΟΚ στη Βέροια

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν οι Κ15 του ΠΑΟΚ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Βέροια και νίκησαν με 6-1. Βέβαια η Βέροια προηγήθηκε στο 9′ με το γκολ του Λούτση, αλλά οι Θεσσαλονικείς στη συνέχεια ήταν καταιγιστικοί.

Μόλις στο 11′ έγινε το 1-1 από τον Σαπουντζή, ενώ ο Τσοπούρογλου στο 25′ έκανε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ και τρία λεπτά μετά ο Σαρέγκος σημείωσε το 3-1 για να τελειώσει το ημίχρονο με 4-1 χάρη σε γκολ του Αβεντισιάν με πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ σκόραρε στο 55′ επίσης με πέναλτι του Γρηγοριάδη και το 6-1 διαμορφώθηκε στο 70′ με το σουτ του Γκορτεζιάνι.

ΒΕΡΟΙΑ (Γιάννης Καψαλιάρης): Χατζηπαναγιωτίδης, Κουτσούκης, Ντ. Τσουλχάι, Τσομίδης, Παρασχόπουλος, Νέστορας, Βασίλτσης, Ηλίας, Λούτσης, Γκιγιόπουλος, Θεοδώρου, ενώ έπαιξαν και οι Α. Τσουλχάι, Κατσκαδέλης, Παπαγιάννης, Κουτσιμπασόπουλος, Παυλίδης.

ΠΑΟΚ (Άγγελος Ζαζόπουλος): Μακρής, Αβεντισιάν (40′ Θεοδωρίδης), Καλτσίδης, Καραμπέρης, Παναγιώτου (40′ Κιουρτσίδης), Γρόσδης, Τσοπούρογλου, Τσέλιος (55′ Λαγωνίδης), Αλτιντζής (14′ λ.τρ. Γρηγοριάδης), Σαρέγκος (40′ Γκορτεζιάνι), Σαπουντζής.