Εύκολο τρίποντο και κορυφή για Πανιώνιο

Άνετη εκτός έδρας νίκη πήραν οι Νέοι του Πανιωνίου απέναντι στον Ηρακλή, στο γήπεδο της Μίκρας, με σκορ 3-1! Νίκη η οποία δίνει τη δυνατότητα στους «κυανέρυθρους» να συνεχίζουν να βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, καθώς μετρούν τέσσερις νίκες σε ισάριθμα ματς στη Superleague Κ20.

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 8’ κατάφεραν να προηγηθούν με το γκολ του Αντωνακόπουλου, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος κέρδισε το πέναλτι, με τον Βουκελάτο να το εκτελεί και ο Παπαδόπουλος στο 58’ να κρατάει το 1-0! Κάτι όμως που δεν μπόρεσε να κάνει στο πλασέ του Σταυρόπουλου στο 72’, όποτε και έγινε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Δούμτσιο σε 2-1, ενώ το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Καραχάνα!

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Ευθυμίου, Χουζούρης, Χατζηδίμπας, Καραΐσκος, Ρότας, Βερνάρδος, Βλαχόπουλος, Δούμτσιος, Ζαμπάζης, Συμεωνίδης, έπαιξαν και οι Νέστορας, Δαμουλάκης, Δοξάκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Βλάχος, Σταμίρης, Δάβρης, Σταυρόπουλος, Γκίνης, Βουκελάτος, Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Αρσενίδης, Κερασίδης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μητσιογιάννης, Καραχάννας, Χελάς.