Εύκολο 1-4 της ΑΕΚ στην Τρίπολη

Άνετη νίκη της ΑΕΚ στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης με 4-1, για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική της Superleague K20. Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν με σχετική άνεση τους τρεις βαθμούς της νίκης σε ένα ματς που από το ημίχρονο ήταν 0-3!

Στο 27′ ο Σπηλιώτης άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ, για να έρθει στο 40′ ο Μαρκοπουλιώτης και να «γράψει» το 0-2. Στο 45ο λεπτό της αναμέτρηση ο Λημνιός σημείωσε το 0-3. Ο Αστέρας προσπάθησε στη συνέχεια να πιέσει και στο 59′ μείωσε σε 1-3 με αυτογκόλ του Μπάμπη, αλλά στο 67′ η ΑΕΚ διαμόρφωσε με τον Γιούση το 1-4.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιφτσής, Τσέκος (70′ Ζήσης), Μπινιώρης (46′ Νικολακόπουλος), Ζήσης, Άσσεν, Κοντογιαννόπουλος, Δουβίκας, Νάτσης, Συρεγγέλας, Τσιώλης (81′ Απειρανθιώτης), Μπαστιανός.

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωταράς): Γκίνης, Ταμπάς, Μαρκοπουλιώτης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μπάμπης (74′ Κοφσανίδης), Γιούσης, Σπηλιώτης, Λημνιός (70′ Ρούσσος), Ψάνης, Ασπρογιάννης (58′ Κόφι).