Εύκολο 3-0 για ΠΑΟΚ με ΠΑΣ

Δεν αντιμετώπισαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα οι Κ20 του ΠΑΟΚ στην έδρα τους απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα και πήραν τη νίκη με 3-0, στο πλαίσιο της 2ης εξ αναβολής αγωνιστικής της Superleague K20. Οι Θεσσαλονικείς από το πρώτο ημίχρονο και από πολύ νωρίς κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους.

Μόλις στο 10′ ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα στο ματς με το γκολ του Σταθόπουλου, μετά από ασίστ του Τζοβάρα, ενώ στο 25′ ο Κόζακ ο οποίος έχει πάρει… φόρα τελευταία, σημείωσε το 2-0!

Το τελικό 3-0 για τον ΠΑΟΚ διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο στο 70′ ο Τζοβάρας με ωραία ατομική προσπάθεια.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Κανελλίδης, Παπαθανασίου, Γιαλαμούδης (72′ Κυριαλάνης), Πολύζος, Δημητρίου, Μίσκοβιτς, Χατζηδίμπας (58′ Αηδονίδης), Χατζηστραβός, Τζοβάρας, Κόζακ, Σταθόπουλος (80′ Τσίγκος).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Παπαϊωάννου, Λαμπίρης, Κιτσάκης (55′ Τάτσης), Μούτσιος, Μπελά, Ν. Ψαρράς, Αλεξίου (30′ λ.τρ. Ελ. Παπαδόπουλος), Μασούρας, Σιχλιμοίρης (85′ Καραγεώργος), Λιάσος, Ι. Ψαρράς.