«Η καλύτερή μας φετινή εμφάνιση»

Ικανοποιημένος παρά την ήττα, έμεινε ο τεχνικός των Κ15 του Πλατανιά Γιώργος Ριτζάκης, από την εμφάνιση των ποδοσφαιριστών του απέναντι στην ΑΕΚ σε αναμέτρηση του Νοτίου ομίλου της Superleague K15.

Ο κόουτς των Κρητικών μιλώντας στο newsacademies.gr, τόνισε: «Ναι μεν χάσαμε με 1-0, αλλά θεωρώ ότι κάναμε μακράν την καλύτερη φετινή μας εμφάνιση στο πρωτάθλημα.

Καταφέραμε να επιβάλλουμε σε μεγάλο διάστημα του αγώνα τον ρυθμό μας και είχαμε πολλές τελικές αλλά δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Δεχτήκαμε ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και στη συνέχεια ξανά εμείς είχαμε πολλές ευκαιρίες για την ισοφάριση, χωρίς όμως να τα καταφέρουμε. Μπορεί να μην πήραμε έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, αλλά είμαι ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παιδιών».