Η Λαμία σταμάτησε τον ΠΑΟΚ!

Μπορεί στις δύο πρώτες αγωνιστικές του Βορείου ομίλου της Super League K17 ο ΠΑΟΚ να φαινόταν ασταμάτητος, νικώντας με 5-0 τον Άρη και 3-0 την Ξάνθη στο ντέρμπι του πρωταθλήματος, αλλά η Λαμία κατάφερε να πάρει τον πρώτο της βαθμό με το ισόπαλο 1-1 κόντρα στους Θεσσαλονικείς!

Η Λαμία σταμάτησε τον ΠΑΟΚ από τον οποίο «έκοψε» δύο βαθμούς, με το τελικό 1-1 στη μεταξύ τους αναμέτρηση.

Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο μπήκε αρκετά δυνατά και στο 34′ κατάφερε να προηγηθεί με το εκπληκτικό γκολ με ψαλιδάκι του Γρόσδη!

Συνέχισαν οι Θεσσαλονικείς το ίδιο δυνατά, χωρίς όμως να φτάνουν στην επίτευξη ενός δεύτερου γκολ και όσο περνούσε ο χρόνος η Λαμία ανέβαζε την απόδοσή της.

Έτσι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Νικολόπουλο σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ήρθε η ισοφάριση σε 1-1 με το πέναλτι του Νικολόπουλου το οποίο κέρδισε ο Γιαννακάκος από τον Μπαλωμένο!

ΛΑΜΙΑ (Α. Καραπλής): Μαυράδας, Γιαννακάκος, Καρακώστας, Γεωργούσης, Σεντής, Σπαθούλας, Ματθαίου, Ντζιος, Γεμενής (87′ Τσιάτσιος), Νικολόπουλος, Χύσκα (82′ Αναγνωστόπουλος).

ΠΑΟΚ (Α. Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Αβεντιζιάν, Ντάικο, Παναγιώτου, Καραμπέρης, Αλτιντζής (55′ Πιπιλιάρης), Κουτεντάκης (65′ Σαπουντζής), Τζόλης, Γρόσδης (67′ Στοΐνοβιτς), Καράκουτης (85′ Κιτσάκης).

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα speaker.gr.