Θετικό το πρώτο τεστ της εθνικής Παίδων με την Ελβετία

Λειτουργώντας καλά η επιθετική γραμμή, η εθνική Παίδων νίκησε την αντίστοιχη της Ελβετίας με 3-2 στο πρώτο φιλικό ματς που έδωσε, εκτός έδρας. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα τα πήγε καλά από άποψη επίθεσης και δημιουργίας, απέναντι σε ένα δυνατό συγκρότημα όπως η Ελβετία.

Από την άλλη είχε ορισμένα κενά στην άμυνα, τα οποία και διέκρινε ο προπονητής της ομάδας Βασίλης Γεωργόπουλος.

Η Ελβετία προηγήθηκε στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, με την Ελλάδα όμως να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 52′. Εννέα λεπτά αργότερα ο Γκοτζαμανίδης με ασίστ του Φέκκα έκανε το 1-2 για την Εθνική μας και στο 79′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης ο Θυμιάνης έδωσε τη νίκη με το τελικό 2-3!

ΕΛΛΑΔΑ (Βασίλης Γεωργόπουλος): Ταλιχμανίδης (41′ Μανδάς)- Λιάβας (41′ Τζαβίδας), Θυμιάνης, Καραγιάννης, Γκοτζαμανίδης, Βουτσάς, Γιαξής (41′ Φέκκας), Τζίμας (62′ Μασούρας), Αλεξανδρόπουλος (62′ Κοτσόπουλος), Σερπέζης (41′ Μαρτίνης), Βρακάς (75′ Γώγος).