Θριαμβευτής ο Ατρόμητος, βαριά ήττα για τον Ολυμπιακό!

Μεγάλη νίκη πήρε ο Ατρόμητος απέναντι στον Ολυμπιακό και μάλιστα με ένα βαρύ σκορ για τους «ερυθρόλευκους»! Η ομάδα του Περιστερίου πήρε το εντός έδρας τρίποντο με 6-2 για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος των Κ19!

Βαρύ σκορ για τον Ολυμπιακό, με τον Ατρόμητο να αισθάνεται, δικαίως, θριαμβευτής του ματς κάνοντας το καλύτερό του μέχρι τώρα παιχνίδι.

Ο πρώτος σκόρερ της Super League K19, Τριμμάτης, ήταν σε μεγάλη ημέρα καθώς πραγματοποίησε το χατ τρικ! Το σκορ άνοιξε στο 15′ ο Χοχλασός, ενώ ο Τριμμάτης στο 24′ σημείωσε το 2-0! Η ομάδα του Πειραιά μείωσε στο 41′ με την κεφαλιά του Βοΐλη, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν… Ατρόμητοι!

Στο 60′ ο Τσακίρης «έγραψε» το 3-1, για να έρθει επτά λεπτά μετά ο Τριμμάτης για το 4-1, ενώ στο 90′ ο Βαγγέλης έφτασε το σκορ στο 5-1! Μείωσε ο Ολυμπιακός σε 5-2 με τον Ράμα στο 93′, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Τριμμάτης κάνοντας το χατ τρικ διαμόρφωσε το τελικό 6-2!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Μανδάς, Νταούλιας, Βιταλιώτης, Χοχλαστός, Λώλος, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Τσακίρης (82′ Ανδριόπουλος), Τριμμάτης, Ρούνης (89′ Μέμα), Βαγγέλης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Ράμα, Πέιος, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Γλυνός (58′ Τσερκώνης), Φέκκας, Ντουμάνης (58′ Μαρίνος), Βοΐλης, Μπουλάρι.