Ισοπαλία στην Τρίπολη

Δεν βγήκε νικητής στην αναμέτρηση των Εφήβων στην Τρίπολη, ανάμεσα στον τοπικό Αστέρα και τον Ολυμπιακό. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1, με τους «ερυθρόλευκους» να αγνοούν τη νίκη από τις 24 Σεπτεμβρίου όταν είχαν νικήσει τον Λεβαδειακό εκτός έδρας με 1-0.

Με τον Ολυμπιακό όμως να είναι ανώτερος στην αναμέτρηση της Τρίπολης, έχοντας δύο δοκάρια στο ματς ενώ ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Το 0-1 έγινε με τον μόνιμο σκόρερ των Πειραιωτών, Βοΐλη, μετά από ασίστ του Ζιάκα. Στο 26′ είχε δοκάρι ο Κατσούκης και στο 60′ ο Νεοφυτίδης. Η ισοφάριση ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Γλέζου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιμόπουλος, Τσέκος, Φωτόπουλος, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Ντίνε, Γλέζος, Τερεζίου, Κωτσόπουλος, Κανελλόπουλος, Ρούνης, έπαιξαν και οι Βασιλικόπουλος, Κάρδαρης, Μαρίνος, Ζορμπάς, Μαχαίρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Νικοπολίδης, Κακάμης (63′ Μαργαρίτης), Παπαγγελής, Παπαδόπουλος, Γκοτζαμανίδης, Νεοφυτίδης, Ντουμάνης (76′ Μπέκος), Τσερκώνης (28′ Φιτόπουλος), Βοΐλης, Κατσούκης (84′ Τσιριγώτης), Ζιάκας (81′ Παπαγεωργίου).