Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις ο ΠΑΣ!

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, κατάφεραν οι Κ15 του ΠΑΣ Γιάννινα να ισοφαρίσουν σε 2-2 στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στον Παναιτωλικό!

Στο 38′ ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε στον αγώνα, όταν ο Λέκκας πήρε το… ριμπάουντ μέσα στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 1-0. Ο Παναιτωλικός αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και στο 57′ ισοφάρισε σε 1-1 με το σουτ του Ντούλια από το ύψος του πέναλτι! Οι γηπεδούχοι στο 75′ έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσακανέλης.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό μειονέκτημα του ΠΑΣ και στο 78′ πήραν κεφάλι στο σκορ, με τον ΠΑΣ στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει το τελικό 2-2 με την εκτέλεση φάουλ του Λώλη!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βακαλόπουλος, Πεπόνης, Τσιούτσος, Τσακανέλης, Νάτσιας, Γούκος, Τζιάλλας, Λέκκας (74′ Τσιακαλος), Κλεισούρας (53′ Γιαννούλης), Λώλης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καρβέλης, Κωνσταντόπουλος, Γιακος, Καταρελος, Σκιαλας, Παλιατσας, Ζοτάι (70′ Φραγκούλης), Νταλιακης, Καρατσόλης (80′ Αγρογιάννης), Μπελεβώνης, Ντούλιας.