Ισοφάρισε στο τέλος ο Παναθηναϊκός τον Πανιώνιο!

Λίγο έλειψε ο Πανιώνιος να φύγει από το Κορωπί με τη νίκη απέναντι στον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα της Superleague Κ17! Με τους «πράσινους» όμως να ισοφαρίζουν σε 1-1 τους «κυανέρυθρους» λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 29′ με το γκολ του Καλαμάρη, αλλά στο 70′ ο Σωτηρόπουλος δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και έμειναν με παίκτη λιγότερο. Γεγονός το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Παναθηναϊκός και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Φραντζέσκο στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σπύρος Μαραγκός-Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Καραγιάννης, Πογιάνης, Παλασκώνης, Βενέτης, Σκεντεράι, Καλομοίρης, Θεοδωράκης, Εμμανουηλίδης, Χριστουδούλου, Σούλτσε. Έπαιξαν ως αλλαγή και οι Ζωγραφάκης, Κολόκας, Μαντζώρος, Φραντζέσκος, Δουγένης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζώρτζης, Καμπουρούδης, Νίκο, Ιωαννίδης, Γρηγοριάδης, Ατζέλι, Ζώτος, Σωτηρόπουλος, Γρηγορόπουλος, Καλαμάρης, Μαχαίρας, ενώ μπήκαν και οι Τσερέκος, Δαυίδης, Οικονόμου, Γιατσάι, Μπρόκι.