Τελευταiα Νeα:

Ισόπαλο το ντέρμπι στους Κ20 ΑΕΚ-Ολυμπιακός

Στην τρίτη του ισοπαλία στο πρωτάθλημα της Superleague K20, υποχρέωσε η ΑΕΚ τον Ολυμπιακό στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της διοργάνωσης. Οι «ερυθρόλευκοι» αν και προηγήθηκαν από νωρίς στο ματς δεν κατάφεραν να το εκμεταλλευτούν και οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να φτάσουν στην κατάκτηση του ενός βαθμού της ισοπαλίας.

Συγκεκριμένα, μόλις στο 5′ ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα στο ματς με το γκολ του Βρουσάι και στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου είχε τον έλεγχο της μπάλας χωρίς όμως να μπορέσει να διπλασιάσει τα γκολ του με τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο γήπεδο και στο 60′ είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με την εκτέλεση πέναλτι του Τσέλιου, ο οποίος όμως έστειλε την μπάλα άουτ! Ό,τι δεν κατάφερε ο Τσέλιος στο 60′, το έκανε ο Γιούσης στο 80′ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το φάουλ του Τσέλιου και πήρε την κεφαλιά μέσα στη μικρή περιοχή διαμορφώνοντας το τελικό 1-1!

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωταράς): Παπαδόπουλος, Ασπρογιάννης (65′ Τάμπας) Μαρκοπουλιώτης, Μπούσης, Γιαννούτσος, Μπάμπης, Λίτσι (68′ Γιούσης) Αντωνίου, Τσέλιος, Σπηλιώτης (87′ Λημνιός) Μεληκιώτης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Φουάσης, Νικολάου, Τόλι, Λάμπρου, Βάρκας, Μεγαρίτης, Καμπέτσης (77′ Ξυδάς) Πλέγας (46′ Ξενιτίδης) Βρουσάι (87′ Κουγιός).