Κέρδισε Αστέρα και… καιρό ο Πανιώνιος!

Κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες ο Πανιώνιος νίκησε με 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης για το Νότιο όμιλο της Superleague Κ15! Στην περιοχή είχε δυνατό αέρα και βροχή, όμως οι πιτσιρικάδες κατάφεραν να βγάλουν καλή εικόνα στον αγωνιστικό χώρο.

Στην αρχή του ματς και περισσότερο στο πρώτο 20λεπτο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και στο 5′ είχαν δοκάρι με τον Παναγιώτη Ράλλιο, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 10′ σε τετ α τετ δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε!

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Πανιώνιος πίεσε και σε αντεπίθεσή του στο 52′ ο τερματοφύλακας του Αστέρα, Καραχάλιος, νόμιζε ότι δεν μπορούσε να πιάσει την μπάλα με τα χέρια και προσπάθησε να διώξει με το κεφάλι στέλνοντάς την στα δίχτυα του για το 0-1! Το 0-2 διαμορφώθηκε στο 72′ με το γκολ του Λαζάρου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Παναγιώταρος): Καραχάλιος, Καταμάτζε, Ξεπαπαδάκης, Γερ. Ράλλιος, Παυλ. Διονυσόπουλος, Τζιούμης, Κουιμελής, Ντερβίσι, Παν. Ράλλιος, Αντωνάκης, Χριστόπουλος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Βασ. Κολοστούπης, Μεταξάς, Χατζής.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Πέτρος Τασουνίδης): Παπαδούδης, Κοντομάνος, Πέτρου, Κούτσι, Ζούλιας, Χριστοφιλόπουλος, Αργυρίου, Αρβανίτης, Λαζάρου, Χαϊκάλης, Ζαμάνης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μπέσης, Αντωνέας, Ταρσαναλής, Μπέκιος, Κακολύρης.