Κέρδισε Κέρκυρα και βροχή!

Σημαντική ψυχολογική εκτός έδρας νίκη σημείωσαν οι Κ17 της Λαμίας απέναντι στην Κέρκυρα με 1-0! Ένα ματς το οποίο έδειχνε πως θα πήγαινε ισοπαλία και χωρίς γκολ, λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα οι νεοφώτιστοι βρήκαν τον τρόπο να φύγουν με το τρίποντο από το νησί.

Οι καιρικές συνθήκες ήταν κακές, καθώς έβρεχε όλη την ώρα και δυσκολεύτηκαν αρκετά οι πιτσιρικάδες, με τη Λαμία όμως να παίρνει αυτό που ήθελε.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 84ο λεπτό ο Σταθαράς με κοντινό πλασέ, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Βαγγέλης Καρπατσέλης): Ζαφέστας, Βλάχος, Πρέτζας, Χάτζι, Αλεξιάδης, Γκόγκος, Μάστορας, Παγιάτης, Γκασίδης, Νίκας, Μποντίνι, ενώ έπαιξαν και οι Βαγκέλοφ, Αρμενιάκος, Καρύδης.

ΛΑΜΙΑ (Απόστολος Καραπλής): Τσίτζηρας, Ψωρογιάννης, Καρακώστας, Σταθαράς, Πάντος, Μητσόπουλος, Καβαλάρης, Ζαγγογιάννης, Καρβέλης, Ντζιος, Ματθαίου, ενώ αγωνίστηκαν και οι Κουδούνας, Γιαννακάκος, Πλιάτσικας, Πουρνάρας, Γεμενής.