Τελευταiα Νeα:

Κέρδισε πολλά περισσότερα από τρεις βαθμούς ο Παναθηναϊκός!

Ο κερδισμένος της αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Superleague K17 είναι ο Παναθηναϊκός, όχι μόνο γιατί νίκησε τον Πλατανιά άνετα στο Κορωπί με 4-0, αλλά και γενικότερα στη βαθμολογική κατάσταση του πρωταθλήματος. Οι «πράσινοι» πλησίασαν την κορυφή στους 5 βαθμούς από τη στιγμή που η ΑΕΚ έχασε και απομακρύνθηκαν 3 από τον Ολυμπιακό που έφερε ισοπαλία με τον Πανιώνιο στο Ρέντη!

Στο αγωνιστικό κομμάτι της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με τον Πλατανιά, οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και έφτασαν εύκολα στη νίκη. Στο 38′ ο Σέχου έκανε το 1-0, ενώ ο ίδιος παίκτης τρία λεπτά μετά σημείωσε το 2-0! Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ο Μιχαήλ στο 57′ «έγραψε» το 3-0 και ο Καλομοίρης στο 62′ διαμόρφωσε το 4-0!

Παράλληλα, εκτός από τα τέσσερα γκολ ο Παναθηναϊκός είχε και δύο δοκάρια με τους Κολόκα και Σέχου από ένα σε κάθε ημίχρονο αντίστοιχα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστόγεωργος, Σπίνος, Βενέτης, Πογιάννης (25′ λ.τρ. Καλομοίρης), Γ. Μανιδάκης, Θεοδωράκης, Εμμανουηλίδης (65′ Δουγένης), Σκεντεράι (75′ Βαγιαννίδης), Σέχου, Μιχαήλ (75′ Τουρούκης), Κολόκας (60′ Χριστοδούλου).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Λιουδάκης): Κονταράκης, Γιακουμάκης, Κατσαρός, Αργυρουδάκης, Κακαβελάκης, Τζουγκράκης, Ντόι, Παπαγεωργίου, Αναστασόπουλος, Κομισόπουλος, Σταυρουλάκης, ενώ μπήκαν και οι Βρέτο, Ψαρουδάκης, Σαρρής, Μαράκης, Μαλανδράκης.